Multitool Leatherman Mut

Dostupnost:

Do týdne
Vyberte jednu z dostupných variant, prosím:
5 990 Kč
234,95 €
Vyberte variantu

Tato takzvaná civilní varianta armádních multitoolů je neocenitelným vybavením pro civilní střelce, ale i pro armádní profesionály. Ve více než 317 gramech oceli nese multitool 16 nástrojů. Kromě již tradičních multifunkčních kleští, nabízí i kleště na ocelová lanka s vyměnitelnými břity a krimpovací elektrikářské kleště. Samozřejmostí je nůž s kombinovaným ostřím z oceli 420HC a pilka. Pod masivním kladivem na konci nástroje je ukryt také řezací hák ve tvaru písmena V, na snadné řezání popruhů. Hlavní devízou multitoolu Leatherman MUT jsou ale už zmiňované nástroje pro údržbu střelných zbraní: nástroj na zaseklé nábojnice, škrabka karbonu (z bronzu, tudíž nehrozí poškrábání komponentů zbraně), adaptér na čisticí kartáček, nástroj pro rozborku zbraní a velký adaptér na bity. Všechny nástroje jsou dimenzovány pro standartní vojenské i civilní materiály, proto by neměly mít problém s rozborkou a čištěním prakticky jakékoli střelné zbraně. Nástroj je možné ještě vylepšit o další komponenty, jako jsou náhradní bity. Praktické pouzdro je tomu přizpůsobeno a pojme i náhradní díly, nebo klíč na výměnu nástrojů.

Balení obsahuje: multitool, pouzdro NYLON MOLLE XL BROWN, klíč, křížový bit # 1-2 a plochý bit 3/16, křížový bit # 2 a plochý ¼“, torx #15 a šestihran 7/64“, samolepku 100% originál, návod

Parametry:

Délka čepele - 7,6 cm

Délka zavřeného nástroje - 12,7 cm

Hmotnost - 317,5 g

   

 1. Kleště s jehlovou špičkou

 2. Kombinované kleště

 3. Štípací kleště měkkých drátů z oceli 154CM s vyměnitelnými břity

 4. Štípací kleště tvrdých ocelových lan s vyměnitelnými břity

 5. Štípací kleště lanka

 6. Krimpovací kleště elektrikářské

 7. Nůž s kombinovaným ostřím z oceli 420HC

 8. Pilka

 9. Řezací hák

 10. Kladivo

 11. Nástroj na zaseklé nábojnice

 12. Škrabka karbonu

 13. Adaptér na čistící kartáček M/F

 14. Nástroj pro rozborku zbraní - vyměnitelný

 15. Karabina/otvírák

 16. Velký bit adaptér

  

420HC

Vylepšená nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku. Toto provedení nerezové oceli se osvědčilo při výrobě vysoce kvalitního nářadí.  Tepelným zpracováním této oceli bylo dále dosaženo optimální pevnosti a výdrže u multotoolů Leatherman, tím je dosaženo vysoké odolnosti proti opotřebení.

  

154CM

Nerezová ocel s vysokým obsahem uhlíku a slitiny je velmi odolná proti korozi, navíc vydrží nabroušená až 3x déle než 420 nerezová ocel. Tato ocel se používá na některé prémiové prvky multitoolů Leatherman, jako jsou čepele nebo vyměnitelné břity štípaček.