Paracord náramek pro přežití Terminus Tactical

Dostupnost:

Do týdne
Vyberte jednu z dostupných variant, prosím:
699 Kč
27,42 €
Vyberte variantu

Náramek na přežití TERMINUS. Tak zní název jedné z horkých novinek letošního roku. Pokud jste si mysleli, že Vás ,,paracordové náramky" ničím novým nemohou překvapit, šeredně se pletete!

Revoluční náramek na přežití TERMINUS nabízí kompletní výbavu na přežití v extrémních situacích v podobě pevného paracord lanka o délce 4 metrů, zapínací spony s nouzovou píšťalkou a křesadlem ,,FireSteel", drátovou pilu, rybářskou sadu, reflexní/signalizační pásek a novinku na českém trhu ,,FireCord", což je parašňůra unikátními vlastnostmi, nahrazující přírodní troud!

1) Parašňůra:
Základem každého ,,náramku na přežití" je kvalitní paracord, nebo-li para šňůra. Na trhu se samozřejmě objevují levné náramky za pár desítek korun, bohužel z čínských napodobenin, které mohou způsobit nepěkné překvapení v situacích, kdy by jste to nejméně potřebovali a může tak jít i o holý život!
Náramek TERMINUS je vyroben z originální americké parašňůry o délce 4 metrů a nosnosti neuvěřitelných 250kg! Stejné šňůry se používají na výrobu vojenských padáků, které splňují přísné normy a zátěžové zkoušky!

2) Zapínací spona:
Další, naprosto zásadní vychytávkou je samotné zapínání náramku. To je tvořeno plastovou sponou obsahující křesadlo nebo-li ,,FIRE STEEL". Jedná se o magnésiovou tyčku a ocílku, které o sebe stačí škrtnout a rázem vytvoří proud jisker o teplote až 3000°CObrovskou výhodou je, že křesadlo funguje i když je mokré!

Součástí zapínací spony s křesadlem je i výkonná píšťalka, která vydává velmi intenzivní zvuk v řádech desítek decibelů a je tak slyšitelná až na 500 metrů daleko!

3) Drátová pila:
V samotném srdci náramku na přežití TERMINUS naleznete další ,,poklad" a to drátovou pilu z ocelového drátu o délce 70cm. Pila umí uříznout i silnější stromek a tak stavba nouzového přístřešku nebo příprava dřeva na oheň nebude žádnou překážkou. Navíc s její pomocí může vyrobit past typu ,,pytláckého oka"! Určitě si říkáte, jak pilu budete držet, když se do náramku nevejdou klasické kroužky pro její úchop?! I na to kluci pamatovali a náramek na přežití TERMINUS obsahuje 2 samostatné kusy parašňůry, ze kterých si poutka pro uchopení drátové pily při práci snadno vyrobíte.

4) Sada pro rybolov:
Co by to bylo za přežití v krizové situaci, kdyby jste si neměli jak opatřit potravu. Náramek na přežití TERMINUS obsahuje 5 metrů rybářského vlasce s nosností 4kg (slušně velká ryba) a rybářský háček v podobě ,,mušky". Poslední, co by jste chtěli v situaci, kdy strádáte hlady, je ztrácet čas hledáním nějaké návnady, aby jste si vůbec mohli zarybařit a chytit si nějaké to jídlo. To je důvod, proč zde najdete kompletní rybářskou sadu v podobně již zmíněného vlasce a háčku s muškou. Prut si můžete uříznout třeba pomocí drátové pily :-) Pokud by jste měli strach, že by jste se mohli při nošení náramku ,,píchnout" právě o háček s muškou, nemusíte se obávat. Rybářská sada je společně s drátovou pilou bezpečně zatavena v gumové, ochranné bužírce uprostřed výpletu náramku! Bezpečnost uživatele byla priorita při počátečním návrhu i finální konstrukci celého náramku na přežití!

5) Reflexní/signalizační páska :
Další zajímavostí, kterou v náramku na přežití TERMINUS najdete, je 50cm dlouhý a 2cm široký, reflexní/signalizační pásek, který lze snadno upevnit na pokrývku hlavy nebo batoh. Díky tomu získáte skvělý prostředek pro signalizaci nebo upoutání pozornosti i za zhoršené viditelnosti, protože reflexní páska odráží světlo, stejně jako dopravní značení u silnic nebo reflexní oděvy stavbařů, policistů nebo záchranářů!Reflexní/signalizační pásek je uložen společně s rybářskou sadou a drátovou pilou uprostřed výpletu samotného náramku v ochranné bužírce.

6) FireCord:
Blížíme se do finále a zde je pomyslná třešnička na konec! Část náramku tvořící ozdobný vzor je vyrobena z materiálu ,,FireCord"!

Středová vlákna této parašňůry ,,FireCord" jsou ze speciální tkaniny napuštěné hořlavou směsí s vysokou teplotou hoření a snadným zápalem! Vnější obal z nylonových vláken chrání vnitřní výplet tohoto ,,FireCordu" a před použitím je potřeba vnitřní vlákna vyjmout. (dobře ,,načechranné" chytí na první škrtnutí křesadlem). Tyto přednosti dělají z ,,FireCordu" naprosto spolehlivý podpalovač i za deštivých dní, protože vlákna hoří i vlhká! Po pečlivém uvážení byl tento více než užitečný doplněk vybrán jako nedílná součást náramku na přežití TERMINUS!

Být připraven znamená přežít!

Pojďme si tedy podívat, co všechno tento ,,revoluční" náramek na přežití TERMINUS ukrývá. Jeho rozpletením a rozdělením na základní části tak získáme: 4 metry extrémně pevné parašňůry, zapínací sponu s křesadlem a píšťalkou, drátovou pilu, rybářskou sadu, reflexní pásku a podpalovač v podobně FireCordu. To už je pořádný seznam vybavení na to, že se jedná o nenápadný doplněk určený ke každodennímu nošení, který navíc dobře vypadá a dokáže zachránit život! Jeho majitel určitě ocení i fakt, že přes množství vybavení, který náramek na přežití TERMINUS obsahuje, je malý a uživatele nijak neomezuje.

Velikosti náramků a jejich provedení:

Náramky na přežití TERMINUS jsou dodávány ve třech velikostech dle obvodu zápěstí a to Medium, Large a XLarge. 

Jakou mám vybrat velikost náramku?

Nejprve je třeba si změřit obvod zápěstí. Ideální pomůckou je krejčovský metr. Pokud jej nemáte k dispozici, lze použít jakýkoli provaz, pruh papíru nebo látky, obtočit s ním své zápěstí, fixou udělat značku a tuto délku změřit pomocí pravítka.

Dále stačí už jen vybrat konkrétní velikost Vašeho nového náramku. Chcete-li, aby náramek dobře držel na ruce, zvolte menší velikost. Chcete-li mít náramek více volnější, zvolte větší velikost.

Př.: změřili jste obvod zápěstí 18cm. V tabulce si najdete 2 velikosti pro tuto hodnotu a zvolíte si, jak moc by měl být náramek volný. Pokud má být volnější, zvolte vel. M. Pokud více natěsno, zvolte vel. S.                        

Pro snadnější rozhodování - obecně platí, že mužům nejčastěji sedí velikost L a ženám M. V případě, že si nejste jistí velikostí, volte vždy větší. Pokud by se stalo, že netrefíte správnou velikost náramku, napište na info(at)marines-shop.com a problém obratem vyřešíme k Vaší plné spokojenosti.

Velikost M / Medium - 18-19cm (obvod zápěstí, nikoliv délka náramku)

Velikost L / Large - 19-20 cm (obvod zápěstí, nikoliv délka náramku)

Velikost XL/ X Large - 20-21 cm (obvod zápěstí, nikoliv délka náramku)